Skip to content Skip to footer

Енергозбереження

Енергозбереження

У сучасному світі сьогодні особливо гостро постає питання ефективного споживання енергоресурсів та зниження залежності від копалин енергоносіїв.

Кожна зайва кіловат-година електроенергії важким вантажем лягає на витрати підприємства будь-якого типу, що призводить до зниження його конкурентоспроможності.

Першочерговим кроком у вирішенні цього завдання має бути загальне зниження енергоспоживання шляхом підвищення енергоефективності обладнання, вибору оптимальних рішень інженерних систем та впровадження комплексу заходів з енергозбереження.

Наше підприємство завжди пропонує своїм клієнтам комплексний підхід у розробці інженерного рішення для того чи іншого завдання, що дозволяє досягти максимальної енергоефективності за мінімальних капітальних витрат.

У своїх розробках ми застосовуємо передові розробки провідних компаній світу, а ефективність запропонованих рішень підтверджуємо відповідними розрахунками економічного ефекту та термінів окупності.

Існують такі заходи щодо енергозбереження, які застосовуються нами в системах промислового холодопостачання та комфортного кондиціювання повітря:

Фрікулінг

Фрікулінг – технологія охолодження охолоджувача за допомогою «природного холоду» – холодного зовнішнього повітря.

Фрікулінг грає надзвичайно актуальну роль в епоху енергозбереження, оскільки дозволяє значно знизити витрати електроенергії на охолодження холодоносія в холодну пору року на тих об’єктах, де охолодження потрібно цілий рік (промислові підприємства, серверні, дата-центри та ін.).

Чим вище необхідна температура холодоносія – тим ширший період застосування фрикулінгу і, відповідно, тим відчутніший економічний ефект і коротший термін окупності капітальних вкладень на його впровадження.

Системи фрикулінгу впроваджено нами та успішно експлуатуються на таких підприємствах як «Сандора Pepsico» (м. Миколаїв), «Баштанський сирзавод» (м. Баштанка) та ін.

Тригенерація

Тригенерація – це процес спільного вироблення відразу трьох видів енергії: електрики, тепла та холоду. Як паливо може виступати природний газ, дизельне та інше викопне паливо.

Тригенерація є подальшим розвитком когенерації –

Сенс тригенерації полягає в тому, що при прямому виробленні електричної енергії створюється можливість утилізувати непридатне тепло від генераторів електроенергії для вирішення двох завдань:

1) теплопостачання (для потреб опалення та ГВП) – шляхом прямого нагріву теплоносія в утилізаційних теплообмінниках;

2) холодопостачання (для потреб технологічних процесів, ВКВ) – за допомогою тепловикористовуючих холодильних машин абсорбційного типу.

Комбіноване виробництво електричної, теплової та холодильної енергії (тригенерація) представляє на сьогоднішній день одне з найбільш сучасних технологічних рішень у плані і підвищення енергетичної ефективності, і вирішення екологічних проблем.

Нашим підприємством було розроблено систему абсорбційного холодопостачання у складі першого в Україні тригенераційного комплексу на підприємстві «Сандора Pepsico» (м. Миколаїв).

Утилізація тепла конденсації

При роботі будь-якого холодильного обладнання, будь то система кондиціонування готелю або холодильна установка морозильної камери, виділяється значна кількість тепла, яка, як правило, скидається в атмосферу у вигляді непридатного.

Незначне втручання в холодильний контур дозволяє використовувати це непридатне тепло «на благо»: наприклад, для нагрівання води для потреб ГВП або системи опалення, підігріву припливного повітря системи вентиляції та ін.

Таким чином, незначне подорожчання холодильної установки за рахунок додавання додаткових компонентів системи утилізації тепла дозволяє отримувати фактично «безкоштовне» джерело тепла для різних потреб та, таким чином, значно зменшити експлуатаційні витрати об’єкта загалом.

Додаткові капітальні витрати на впровадження системи утилізації тепла для отримання гарячої води мають середній термін окупності, на наш досвід, не більше 2-х років, а надалі приносять значну економію власнику об’єкта протягом довгих років.

Утилізація тепла конденсації застосована нами на багатьох об’єктах: «Баштанський сирзавод» (м. Баштанка), кемпінг «Поляна казок» (м. Ялта), пивний ресторан «Фабрикант» (м. Ялта, м. Сімферополь) та ін.

Рекуперація тепла витяжного повітря

Теплова обробка припливного повітря (підігрів у холодну пору року та охолодження – у теплу) у системах кондиціювання та припливно-витяжної вентиляції сучасних будівель пов’язана зі значними енерговитратами.

Найкращий спосіб знизити ці енерговитрати – застосування рекуперативних теплообмінників, що дозволяють передати тепло від витяжного повітря припливному зимою, та у зворотному напрямку – влітку.

Ефективність рекуперації становить від 40 до 70% для рекуператорів пластинчастого типу і від 60 до 85% для рекуператорів роторного типу.

Зробити замовлення